محاسبه درآمد از یوتیوب
تومان
در روز
لطفا همه فیلدها را پر کنید.
نتیجه
درآمد ناخالص
تومان در روز
درآمد خالص
تومان در روز

درآمد ناخالص در ماه
تومان در ماه
درآمد خالص در ماه
تومان در ماه

درآمد ناخالص در سال
تومان در سال
درآمد خالص در سال
تومان در سال

محاسبه درآمد از یوتیوب

ابزار محاسبه درآمد از یوتیوب یک ابزار عالی برای افرادی است که به جنبه تجاری و کسب درآمد از یوتیوب علاقه دارند. اگر تا به حال از خود پرسیده اید که «یوتیوبرها چقدر درآمد دارند؟»، یا اگر یک ویدئوبلاگر مشتاق هستید و می خواهید بدانید که چگونه در یوتیوب درآمد کسب کنید، این ابزار برای شماست.

چگونه از ابزار محاسبه درآمد از یوتیوب استفاده کنیم؟

محاسبه درآمد از یوتیوب با این محاسسبه‌گر یک فرآیند سریع و ساده است. فقط این دستورالعمل های کوتاه را دنبال کنید:

 • RPM خود را در نظر بگیرید (درآمد به ازای هر هزار بار نمایش).
 • تعداد بازدید ویدیوهای خود را در نظر بگیرید.
 • این دو مقدار را در ماشین حساب ما قرار دهید.
 • نتیجه ای که به دست می آورید مقدار تخمینی پولی است که می‌توانید از یوتیوب داشته باشید.

توجه داشته باشید که یوتیوب 45 درصد از پولی که از طریق تبلیغات در یک ویدیو به دست می‌آید را می‌گیرد. این ماشین حساب این درآمد YouTube را در نظر می گیرد و هم درآمد ناخالص (کل درآمد شما از ویدئوها) و هم درآمد خالص (درآمد نهایی شما) را نشان می دهد.

RPM چیست؟

یکی از متغیرهایی که باید در این محاسبه گر درآمد از یوتیوب استفاده کنید، RPM است. این مقدار ممکن است کمی گمراه کننده باشد. RPM مخفف درآمد در هر میلی است که به معنای درآمد در هر 1000 نمایش است (در لاتین mille به معنای هزار است). RPM یکی از معیارهایی است که در یک تجارت آنلاین استفاده می شود.

معادله درآمد از یوتیوب

برای محاسبه میزان درآمدی که بر اساس بازدیدهای خود دریافت خواهید کرد، باید دو چیز را بدانید: درآمد شما در هر 1000 نمایش (RPM) و تعداد بازدیدهایی که ویدیو دریافت کرده است. پس از دانستن این مقادیر، از آنها در معادله زیر استفاده کنید:

درآمد ناخالص تخمینی = RPM * تعداد بازدید / 1000

نتیجه ای که به دست می آورید درآمد ناخالص YouTube است. هنوز مقدار واقعی پولی که به دست خواهید آورد نیست. باید به خاطر داشته باشید که یوتیوب 45 درصد از پولی را که از ویدیوهای پلتفرم خود به دست می‌آورد، می‌گیرد. شما 55 درصد باقی مانده را دریافت می کنید. برای گنجاندن آن، از این معادله استفاده کنید:

درآمد خالص تخمینی = درآمد ناخالص تخمینی * (55 / 100)

اگر برای محاسبه درصد به کمک نیاز دارید، می توانید از ماشین حساب درصد ما استفاده کنید.

محاسبه درآمد از یوتیوب با مثال

بیایید روند محاسبه درآمد از یوتیوب را با هم انجام دهیم. برای انجام این کار، از یک یوتیوبر خیالی استفاده می کنیم.

 • فرض کنید RPM کاربر یوتیوب ما برابر با 6.5 دلار است.
 • حالا بیایید وانمود کنیم که او به طور متوسط ​​13500 بازدید در روز دارد.
 • ما از این اعداد در معادله سود ناخالص تخمینی استفاده خواهیم کرد:

درآمد ناخالص تخمینی = 6.5 دلار * 13500 / 1000 = 87.75 دلار

YouTuber ما روزانه 87.75 دلار درآمد خواهد داشت بدون در نظر گرفتن سود 45 درصدی یوتیوب. کاری که اکنون باید انجام دهیم این است که با محاسبه 55 درصد از درآمد ناخالص یوتیوب، درآمد خالص تخمینی این فرد را محاسبه کنیم.

درآمد خالص تخمینی = 87.75 دلار * (55 / 100) = 48.26 دلار

اکنون می دانیم که با RPM برابر با 6.5 دلار و با جمع آوری 13500 بازدید در روز، یوتیوبر ما تا 48.26 دلار در روز درآمد کسب می کند.

درآمد کاربران یوتیوب چقدر است؟

کسب درآمد از طریق ویدئوهای یوتیوب در اوایل سال 2007 امکان پذیر شد، زمانی که این وب سایت برای اولین بار برنامه شراکت خود را راه اندازی کرد. با این حال، در آن زمان، هیچ کس نمی توانست پیش بینی کند که کسب و کار چقدر سودآور خواهد شد. در سال 2014، زمانی که یکی از محبوب‌ترین یوتیوبرهای تاریخ، فلیکس کیلبرگ (که احتمالاً او را با نام PewDiePie می‌شناسید)، بیش از 12 میلیون دلار درآمد کسب کرد، این سایت نشان داد که پتانسیل پول‌سازی واقعی است. این به قدری بود که در آن سال، او بیشتر از برخی از افراد مشهور بسیار محبوب، مانند گوئینت پالترو یا کامرون دیاز، درآمد کسب کرد.

در دسامبر 2018، فوربس فهرستی از ده نفر از پردرآمدترین یوتیوبرهای سال 2018 را منتشر کرد. اگر نمی‌دانید چگونه در یوتیوب کسب درآمد کنید، کانال‌های آن‌ها را بررسی کنید تا ببینید چه محتوایی منتشر می کنند.

کانال هایی با بالاترین درآمد YouTube در سال 2018:

 • Ryan ToysReview (22 میلیون دلار): این یوتیوبر فوق العاده است. کانال رایان توسط والدینش مدیریت می شود که جای تعجب نیست – او فقط هشت سال دارد! کانال نقد اسباب بازی برای اولین بار در سال 2015 شروع به کار کرد و هدف آن کودکان هم سن و سال رایان و والدین آنها است.
 • Jake Paul (21.5 میلیون دلار): جیک پل برادر لوگان پل جنجالی است. یوتیوب اولین تماس او با شهرت نیست – او ابتدا به عنوان بازیگر در نمایش Bizaardvark کانال دیزنی محبوب شد.
 • Dude Perfect (20 میلیون دلار): این یک تیم است تا یک یوتیوبر تنها. Dude Perfect بیشتر ویدئوهای ترفند پینگ پنگ و سایر مطالب مرتبط با ورزش را پست می کند.
 • DanTDM (18.5 میلیون دلار): دانیل میدلتون پردرآمدترین کانال بازی یوتیوب در سال 2018 بود. پخش جریانی بازی های ویدیویی از محبوب ترین موضوعات ویدیوهای YouTube است.
 • Jeffree Star (18 میلیون دلار): جفری استار حتی قبل از یوتیوب نیز شناخته شده بود و به جای آن موسیقی خانگی را در MySpace محبوب آن زمان به اشتراک می گذاشت. امروزه این ستاره بر آموزش های آرایش و ترویج لوازم آرایشی سفارشی تمرکز دارد.
 • Markiplier (17.5 میلیون دلار): یکی دیگر از یوتیوبرهای محبوب بازی‌های ویدیویی که به خاطر تفسیر زنده و سرگرم‌کننده استریم‌هایش شهرت دارد.
 • VanossGaming (17 میلیون دلار): یکی دیگر از کاربران یوتیوب با موضوع بازیهای ویدیویی. به جای روایت زنده، تفسیر خود را به صورت تالیفی منتشر می کند.
 • Jacksepticeye (16 میلیون دلار): شان مک لافلین متخصص در تفسیر بازی های ویدیویی است و محبوب ترین یوتیوبر در ایرلند است.
 • PewDiePie (15.5 میلیون دلار): اولین یوتیوبری که به چنین موفقیت مالی برجسته دست یافت، او پس از درگیر شدن در چند جنجال محبوبیت خود را از دست داد و بنابراین جایگاه نسبتاً پایینی را در این لیست به خود اختصاص داد.
 • Logan Paul (14.5 میلیون دلار): با وجود جنجال‌های فراوان پیرامون ویدیوهای لوگان پل و جریمه‌های ناشی از یوتیوب، او همچنان در میان موفق‌ترین یوتیوبرهای تاریخ قرار می‌گیرد.
فهرست