محاسبه سود معامله
تومان
عدد
جزییات فروش
تومان
عدد
عدد
لطفا همه فیلدها را پر کنید.
نتیجه
قیمت خرید کل
تومان
قیمت فروش کل
تومان
سود کل
تومان

محاسبه سود معامله

ابزار محاسبه سود معامله ابزاری ساده است که به شما امکان می دهد سودی را که هنگام فروش یک کالا، سهام، ارز دیجیتال و… بدست می آورید محاسبه کنید.

چه صاحب رستورانی باشید که پیتزا می فروشد یا یک کافه کوچک با بهترین قهوه در شهر را داشته باشید، احتمالاً یک سوال در ذهن شماست. آن هم این که با فروش کالای خود چقدر سود خواهید کرد؟ در مقاله زیر فرمول سود و تعریف سود ناخالص را توضیح می دهیم.

سود چیست؟ تعریف سود

برای پاسخ به اینکه سود چیست باید کمی به عقب برگردیم. به جای ارائه یک تعریف سود، بیایید به روشی طبیعی تر این کار را انجام دهیم. شما کالایی دارید که می خواهید بفروشید. فرقی نمی‌کند که محصولات زیبایی خانگی می‌فروشید یا فقط چند لباس قدیمی را دوباره می‌فروشید، تولید اقلام یا تهیه آنها همیشه هزینه دارد. برای سادگی، بیایید فرض کنیم که هر کالایی که می‌فروشید هزینه یکسانی برای هر محصول دارد، صرف نظر از اینکه چقدر می‌فروشید. این معمولاً برای مشاغل کوچک یا افراد صادق است.

به خاطر داشته باشید که وقتی صحبت از خطوط تولید بزرگ می شود، متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، شرکت‌های خودروسازی تمایل دارند از صرفه‌جویی در مقیاس لذت ببرند – هر چه خودروهای بیشتری تولید کنند، ساخت هر یک از آنها ارزان‌تر است. به این معنی که هزینه نهایی اشیا، هزینه اضافه شده با ایجاد یک واحد اضافی، در حال کاهش است. تغییر قیمت به سطح واقعی تولید بستگی دارد. پیشنهاد می کنیم ابزار محاسبه درصد تغییر را مشاهده کنید.

هر کالایی که می خواهید بفروشید قیمت فروش دارد. وقتی کالا را می فروشید، این قیمت به درآمد یا درآمد شما تبدیل می شود. به عبارت دیگر، درآمد، پولی است که از فروش اشیا به دست می آید. هر چه اقلام بیشتری بفروشید، درآمد شما بیشتر خواهد بود.

سود تفاوت بین قیمت و هزینه زمانی است که در مورد یک کالا صحبت می شود. وقتی با حجم بالاتری از اقلام سروکار داریم، سود کل تفاوت بین درآمد و هزینه کل است. به طور کلی، سود انگیزه اکثر معاملات تجاری است. یک طرف می خواهد محصول یا خدماتی را بخرد و طرف دیگر می خواهد آن را برای سود بفروشد.

برای جمع بندی و درک اینکه سود چیست:

  • ابتدا به یاد داشته باشید که هزینه، پول خرج شده است.
  • سپس درآمد، پول به دست آمده ناخالص است.
  • و در نهایت سود، پول خالص به دست آمده است.
فهرست