محاسبه مالیات بر فروش
درصد
تومان
لطفا همه فیلدها را پر کنید.
نتیجه
قیمت با مالیات
تومان
مبلغ مالیات
تومان

محاسبه مالیات بر فروش

این ابزار محاسبه مالیات بر فروش مشکلات متعددی را در مورد مالیات بر فروش کالا و خدمات حل می کند. این ابزار می تواند قیمت ناخالص را بر اساس قیمت خالص و نرخ مالیات محاسبه کند.

تعریف مالیات بر فروش

مالیات بر فروش یک مالیات بر مصرف است که به طور غیرمستقیم در نقطه خرید نهایی کالا یا خدمات از مصرف کننده دریافت می شود. ویژگی غیرمستقیم مالیات به این معنی است که مصرف کننده بار مالیات را به دوش می کشد، اما این مالیات توسط فروشنده وصول و به مقامات منتقل می شود. تحت چنین چارچوب مالیاتی، مصرف کنندگان قیمت کالا را به اضافه مبلغ مالیات فروش که توسط فروشگاه در صندوق جمع آوری شده و روی رسید چاپ می شود، پرداخت می کنند.

مالیات فروش (sales tax) یا مالیات بر فروش، گونه‌ای از مالیات است، که به یک دستگاه دولتی برای فروش کالاها و خدمات خاصی پرداخت می‌شود. قوانین مالیاتی اغلب این اجازه را به فروشنده می‌دهد، که بودجه مورد نیاز جهت مالیات را، در پایانه فروش از مصرف‌کننده دریافت نماید. اغلب قوانین معافیت مالیاتی کالاها در بخش مالیات فروش مورد استفاده قرار می‌گیرند. مالیات فروش از ساده‌ترین و قدیمی‌ترین انواع مالیات بر مصرف، بشمار می‌آید. این مالیات معمولاً با نرخی یکسان برای فروش‌های انجام‌شده، در تمام مراحل تولید، اخذ می‌شود.

فهرست