محاسبه کالری شنا کردن
کیلوگرم
دقیقه
لطفا همه فیلدها را پر کنید.
نتیجه
نرخ مصرف کالری
کیوکالری در دقیقه
کالری مصرف شده
کیلوکالری

محاسبه کالری شنا کردن

اگر می‌خواهید کالری مصرفی خود را هنگام شنا کردن پیدا کنید، ابزار درست را پیدا کرده‌اید. ابزار محاسبه کالری شنا کردن برای افرادی مناسب است که می‌خواهند تمرینات شنا و مقدار کالری مصرفی آن را زیر نظر داشته باشند.

این ابزار به سؤال «شنا کردن در استخر چند کالری مصرف می‌کند؟» پاسخ می‌دهد و با تخمین مقدار کالری مصرفی به شما کمک می‌کند بهتر و اثربخش‌تر از این ورزش مفرح لذت ببرید.

همچنین با استفاده از این محاسبه‌گر می‌توانید کالری سوزانده‌شده در یک بازه زمانی خاص برای انواع شنا را با هم مقایسه کنید و بهترین نوع شنا که برای شما مناسب‌تر است، انتخاب نمایید.

ابزار محاسبه کالری شنا کردن چگونه کار می کند؟

محاسبه‌گر کالری مصرفی شنا کردن تخمین می زند که در مدت زمان معینی در حین شنا چه مقدار کالری سوزانده شده است. این ابزار برای ارائه دقیق ترین نتیجه، عوامل مختلفی را در نظر می‌گیرد، بنابراین باید اطلاعات زیر را به ابزار ارائه دهید:

  • سبک شنا: برخلاف تصور مردم، نحوه شنا کردن در مقدار کالری مصرفی تفاوت ایجاد می‌کند. علاوه بر این، شنا تنها ورزش موثر مبتنی بر آب نیست. ابزار محاسبه کالری شنا کردن به شما این امکان را می‌دهد که از بین چندین گزینه دیگر مانند دویدن در آب، ایروبیک در آب یا حتی قدم زدن در آب یکی را انتخاب کنید. تفاوت بین تمام این فعالیت ها در مقادیر MET (شاخص سوخت و ساز) آنها است.
  • وزن بدن: وزن شما هم یک فاکتور تعیین کننده دیگر در مقدار کالری مصرفی حین شنا کردن است.
  • زمان شنا: هر چه زمان شنا کردن بیشتر باشد، کالری بیشتر مصرف می‌شود.

شنا یا ایروبیک در آب برای کاهش وزن مناسب است؟

روی یک برنامه کاهش وزن کار می‌کنید و نمی‌وانید تصمیم بگیرید که چه فعالیت‌های بدنی را انتخاب کنید؟ یک چیز مسلم است، ورزش کردن در آب فعالیتی است که باید انجام بدهید. تا زمانی که هیچ شرایط پزشکی ندارید که مانع از شنا کردن شما شود، ورزش در استخر مطمئناً یک راه سرگرم کننده و موثر برای رسیدن به وزن ایده آل خواهد بود.

چه چیزی در مورد شنا یا ایروبیک در آب وجود دارد که آن را برای کاهش وزن مناسب می‌کند؟ چندین دلیل وجود دارد:

  1. آب مقاومت بیشتری نسبت به هوا ایجاد می‌کند و عضلات شما را مجبور به انجام کارهای اضافی خواهد کرد!
  2. در عین حال، بخش خوبی از وزن شما را پشتیبانی می‌کند. این کار فشار را از روی مفاصل شما کم کرده و ورزش را در آن، به خصوص در ابتدای مسیر کاهش وزن، نه تنها آسان‌تر، بلکه ایمن‌تر می‌کند.
  3. حرکت در آب باعث شل شدن عضلات بسته می‌شود و اغلب برای افرادی که کمردرد دارند توصیه می‌گردد.
  4. آخرین مورد هم اینکه ورزش در آب سرگرم کننده و جذاب است! به خصوص در ماه های تابستان.
فهرست