محاسبه کالری دویدن
سال
کیلوگرم
ضربان در 20 ثانیه
کیلومتر
لطفا همه فیلدها را پر کنید.
نتیجه
کالری مصرف شده
کیلوکالری

محاسبه کالری دویدن

ابزار محاسبه کالری دویدن به شما پاسخی ساده به یک سوال مهم می‌دهد «با دویدن چند کالری مصرف می کنم؟»

ما این ابزار را برای همه افرادی که می خواهند کالری مصرفی خود را در حین تمرین اندازه بگیرند، آماده کرده ایم. پس از وارد کردن اطلاعات اولیه، تعداد کالری‌هایی را که بدنتان به لطف دویدن مصرف کرده است، برای شما محاسبه می‌شود.این ابزار کالری دویدن روی تردمیل را هم برای شما اندازه‌گیری می‌کند. در ادامه شما را با موضوعاتی مانند میزان کالری مصرفی حین دویدن، دویدن برای کاهش وزن، کالری سوزانده شده روی تردمیل و نحوه استفاده صحیح از این محاسبه‌گر آشنا می‌کنیم.

محاسبه‌گر کالری دویدن چگونه کار می کند؟

ابزار محاسبه کالری سوزانده شده با دویدن ، تعداد کالری مصرفی در حین دویدن را در هر مسافت معین تخمین می‌زند. این محاسبات چند فاکتو مهم را در نظر می‌گیرد:

 • سطح تناسب اندام شما (محاسبه شده با تخمین حداکثر اکسیژن مصرفی یا V02)
 • شیب مسیر
 • روی زمین یا روی تردمیل دویدن

سطح تناسب اندام به این دلیل در محاسبات لحاظ می‌شود زیرا یک همبستگی منفی شناخته شده بین حداکثر اکسیژن مصرفی V02 و انرژی مصرف شده حین دویدن وجود دارد. این رابطه نشان می‌دهد که با سطح آمادگی جسمانی بالاتر یا حداکثر اکسیژن مصرفی بیشتر، تعداد کالری مورد نیاز برای دویدن یک مسافت معین کمتر است.

شیب مسیر فاکتور مهم بعدی است، چرا که کالری مصرفی هنگام دویدن در سربالایی بیشتر است (شیب بیشتر برابر است با کالری بیشتر) و کالری کمتری در سراشیبی می سوزانیم (شیب کمتر برابر است با کالری کمتر).

روی زمین یا روی تردمیل؟ دویدن روی تردمیل کالری کمتری مصرف می‌کند، زیرا در این حالت دونده نیازی به غلبه بر مقاومت هوا ندارد.

ابزار محاسبه کالری دویدن سایت آریاکیت، تخمین‌هایی را برای کالری خالص سوزانده شده محاسبه می‌کند. کالری خالص با تعداد کالری سوزانده شده به استثنای تعداد کالری‌هایی که برای زنده ماندن به آن نیاز داریم (هضم غذا، پشتیبانی از عملکرد اندام های حیاتی و غیره) محاسبه می‌شود.

دویدن چقدر کالری می سوزاند؟

بیشتر افراد دویدن را به عنوان فعالیتی برای کاهش وزن انتخاب می‌کنند، و این تعجب آور نیست. شورای ورزش آمریکا گزارشی تهیه کرده که بر اساس آن، دویدن کالری بیشتری نسبت به شنا، رقص، دوچرخه سواری و سایر فعالیت‌ها می‌سوزاند. میزان مصرف کالری بسته به برخی متغیرها می‌تواند بسیار متفاوت باشد. تاثیرگذارترین آنها وزن و سطح فعالیت شماست. همچنین، شیب مسیر هم اهمیت دارد (خواه در حال دویدن در سربالایی یا سراشیبی باشید). دویدن و طناب زدن، بین فعالیت‌های مختلف بیشترین میزان مصرف کالری را در اختیار دارند.

بسیاری از نشریات و کارشناسان ورزشی، اعتقاد دارند که یک فرد با وزن متوسط، ​​حدود 100 کالری هنگام دویدن در یک کیلومتر می‌سوزاند. اگر وزن شما بیشتر باشد یا اگر با کارایی کمتری می‌دوید، این مقدار کمی افزایش می‌یابد. هر دو شرایط منجر به کالری سوزی بیشتر در حین طی کردن مسافت یکسان می‌شود. از طرف دیگر، جالب این است که اگر سریعتر بدوید، کالری مصرفی افزایش نمی‌یابد. چرا؟ زیرا راندمان دویدن با سرعت بهبود می‌یابد.

دویدن برای کاهش وزن و لاغری

اکثر مردم واقعاً نمی‌دانند که برای سوزاندن مقدار مشخصی کالری چقدر باید بدوند. در واقعیت، هیچ پاسخ مستقیمی برای این سوال وجود ندارد. با در نظر گرفتن اینکه میزان کالری سوزانده شده با سرعت دویدن افزایش نمی‌یابد، خبر خوبی است. این بدان معناست که در مورد کالری سوزی لازم نیست نگران سرعت دویدن باشید. اگر می‌خواهید با سرعت کمتری بدوید، می‌توانید با دویدن طولانی‌تر همان مقدار کالری بسوزانید.

هنگام ورزش، بدن شما باید انرژی مصرف کند. این انرژی به صورت کالری تامین می شود. نیم کیلوگرم معادل 3500 کالری است. بنابراین، اگر هدف شما کاهش نیم کیلوگرم وزن در هفته است، باید حدود 500 تا 1000 کالری بیشتر از آنچه در روز دریافت می‌کنید، بسوزانید. حفظ یک برنامه غذایی سالم و حفظ تعادل کالری مناسب روزانه ضروری است. به یاد داشته باشید که یک شیرینی اضافی که بعد از ناهار خورده می‌شود، می‌تواند به راحتی کالری‌هایی را که در طول دویدن صبح سوزانده‌اید، خنثی کند.

کالری مصرفی روی تردمیل

هنگام دویدن در هر مکانی، چیزی که باید با آن مبارزه کنید مقاومت هوا (مشابه دوچرخه سواری) است. این در حالی است که هنگام دویدن روی تردمیل، بدن شما از نظر فیزیکی به جلو حرکت نمی‌کند، بنابراین اصلاً مقاومت هوا وجود ندارد. به همین دلیل است که دویدن روی تردمیل کالری کمتری مصرف می‌کند.

هنگام دویدن چند کالری مصرف کردم؟

بیایید نحوه استفاده صحیح از محاسبه‌گر کالری دویدن را بررسی کنیم.

 • در ابتدا سن خود را تایپ کنید:
  سن = 30 سال
 • وزن خود را وارد نمایید:
  وزن = 75 کیلوگرم
 • به مدت 20 ثانیه ضربان قلب در هنگام استراحت را اندازه گیری کرده و آن را در قسمت مربوطه وارد کنید:
  ضربان قلب در حالت استراحت = 20 ضربان
 • روی تردمیل می‌دوید؟
  تردمیل = نه
 • مسافت طی شده را وارد کنید:
  مسافت = 10 کیلومتر
 • شیب مسیر را هم وارد کنید. در این مثال زمین کاملا صاف است، بنابراین:
  شیب = 0
 • با کلیک روی دکمه محاسبه می‌توانید ببینید که چقدر کالری مصرف کرده‌اید:
  کالری سوزانده شده = 750
فهرست